جنگل های زیبای کشور چین

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #1397

  مشارکت کننده

  مردم مشتاق رفتن به جنگل برای نفس کشیدن در هوای تازه و طبیعت هستند، در کشور چین جنگل های بسیاری وجود دارد، که در این مطلب دو تا از بهترین جنگل های زیبای کشور چین را برایتان آورده ایم.

  جنگل سوزنی برگ پیسیا شرنکیانا (Picea Schrenkiana) در سین کیانگ

  این جنگل در ضلع شمال و جنوب کوه تیان شان (Tianshan) و در کوهپایه قرار دارد. در ضلع شمالی کوه تیان شان، جنگل پیسیا شرنکیانا در ارتفاع بین ۱۵۰۰ متر تا ۲۸۰۰ متر هستند. درختان صنوبر از جمله درختان این جنگل هستند. این جنگل یک جنگل همیشه سبز در کویر مرکزی آسیاست. در این جنگل چمنزار، غار و مراتع متعددی وجود دارد.

  بیش از ۹۰٪ از جنگل کوه های تیان شان در ارتفاع ۱۴۰۰ تا ۲۷۰۰ متر بالاتر از سطح دریا پوشیده از سوزنی برگان است. ترکیب درختان پهن برگ، سوزنی و رنگارنگ، مناظر زیبایی را به وجود آورده است.

  جنگل چانگباشیان (Changbaishan) در جیلین

  جنگل چنگباشیان در کوههای کینگان (Khingan)، کوه ژانگگوانکای (Zhangguangcai)، کوه وندا (Wanda) و تپه تاپینگلینگ (Taipingling)، گسترده شده است. این جنگل در مناطق مرطوب استان هیلونگجیانگ
  (Heilongjiang) قرار دارد.

  “کاج کره ای” (Korean pine) در شمال شرقی این جنگل ها فراوان هستند. استان هیلونگجیانگ، منطقه حفاظت شده فنگلین (Fenglin) را در محدوده جنوب کیانگان (Khingan) در سال ۱۹۵۸ تاسیس کرد، که ۸۰ درصد از پوشش آن کاج های کره ای هستند و حدود ۱۸۴۰۰ هکتار را پوشش می دهد. کاج کره ای که ارتفاع آن به ۳۰-۴۰ متر می رسد، گزینه ای مناسب به عنوان درختان زینتی در پارک ها و باغ های بزرگ با آب و هوای سرد است. ۷۰ درصد از دانه های این کاج روغن است. در ۱۸،۴۰۰ هکتار جنگل حفاظت شده، ۵۶۸ نوع گیاه وجود دارد. این منطقه به یک اکوسیستم جنگل و موزه طبیعی برای زیست شناسان و محققان تبدیل شده است.

  #1398

  مشارکت کننده

  مقاله بالا همراه با عکس در سایت بنیاد موجود است که می توانبد در لینک زیر آن را مشاهده کنید

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.